Замовлення трансферу на ГК "Буковель" ОНЛАЙН
+38 (068) 745-17-49
+38 (095) 088-73-42
+38 (063) 839-14-06
info@faynotur.com.ua

Піп Іван

Піший вихід починається з с. Дзімброня. Маршрут проходить через мальовничий водоспад і вухатий камінь, кінцева точка - Піп-Іван із закинутою обсерваторією на вершині. Доїзд до Дземброні (70 км). Каскад водоспадів. Вухатий камінь. Розвалини астрономічної обсерваторії. г.Смотрич, полонина. Довжина маршруту (підйом) - 9 км. Тривалість походу: 06.00-22.00 Складність маршруту : складний

Довжина маршруту: 9 км. 

Можливість виходу: З 15 травня по 15 листопада.

Складність маршруту: складний.

Тривалість походу: з 6.00 до 23.00 години.

Ціна: 400 грн. з особи

Детальніше

Close

Форма бронювання

Ціна зі знижкою - 380 грн.

Особисті дані:

Поля з зірочкою обов'язкові для заповнення

Піп Іван, Чорна Гора, Попіван. Напевно, немає в Карпатах цікавішої, загадковішої, знанішої за кордоном, і водночас найбільш віддаленої від автошляхів гори. Її висота 2028 метрів над рівнем моря. Це третя за висотою вершина України, яка поступається тільки Говерлі (2061 метрів) і ще одній горі Чорногірського хребта зі своєрідною румунською назвою Бребенескул (2036 метрів). Споруда старої польської метеорологічної обсерваторії, що розташована на Чорній Горі, десятки років приваблює сюди туристів.

Є версія, що назва Піп Іван, яка вказана на більшості офіційних карт, неправильна. Вона з’явилася після приходу на Західну Україну радянської влади. Мовляв, колись у цих місцях жив священик Іван, який на свято Івана Купала очолював походи місцевих жителів на гору для збору цілющого гірського зілля. Ще говорять, наче сама гора нагадує попа в рясі. Однак давня і тому, за логікою, правильна назва – Попіван із наголосом на другому складі – говорить про те, що тут постійно дмуть сильні вітри. Вони завивають, поспівують, «попівають».

Існує й інша назва вершини – Чорна Гора, яку часто плутають із Чорногорою – величним гірським масивом, де розташовані шість карпатських двохтисячників. (в Карпатах є ще один Піп Іван – Мармароський – найвища вершина Рахівського масиву. Висота тієї гори сягає 1941 метра).

Щодо Попівана, або Чорної Гори, то гуцули розповідають, наче колись на її вершині була величезна скеля і Довбуш – легендарний ватажок карпатських опришків – убив тут «чорну біду» (тобто чорта). Ніби від цього і скеля почорніла, й гору назвали Чорною.

Але основна своєрідність Попівана полягає в тому, що його вершина увінчана грандіозною кам’яною будівлею. Узимку обсерваторія так обростає снігом і льодом, що поляки назвали її «Білим слоном». Появу цієї загадкової назви пов’язують і з іншим фактом. Деякі чиновники зі скепсисом ставилися до обсерваторії як наукового закладу, що вимагав великих коштів. В їхньому розумінні це був «білий слон» – химерний непотрібний задум.

Нині в Її стінах можна сховатися від перелітних гірських дощів. Стійкий запах екскрементів і старого шмаття вже не вивітриш - навіть шістнадцятьма полонинськими протягами, які вічно гуляють у цих стінах з огляду на діри і шпари - як у метафізичному сенсі, так і в дослівному. Мандрівники розкладають вогнища просто в залах і коридорах. Залишки паркету незле надаються для розпалювання - тутешні люди досить віддавна осягнули цю провокативну істину й тому йдеться вже не про паркет як такий і не про ясно-горіхову обшивку стін, і не про тьмяно-букові стелажі в бібліотеці, а саме про 'залишки'.

Піп Іван Чорногорський (Чорна Гора, Чорногорець) — одна з найвищих вершин Українських Карпат. Розташована на південно-східному кінці хребта Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Свою назву дістала від скелі на вершині, яка нагадувала священика в рясі. Наразі від скелі залишилася безформна купа каміння. Має пірамідальну форму, у привершинній частині — кам'яні розсипища. Є давньольодовикові форми рельєфу. Складається з пісковиків.

 

Вкрита переважно субальпійською рослинністю. Поширені чагарники (яловець сибірський, рододендрон) і ялинові ліси (до висоти 1500—1600 м).

Розташована в межах Карпатського національного природного парку.

Опис об`єкту: Одна з найвищих вершин Українських Карпат. Свою назву дістала від скелі на вершині, яка нагадувала священика в рясі. Наразі від скелі залишилася безформна купа каміння. Має пірамідальну форму, у привершинній частині — кам'яні розсипища. Є давньольодовикові форми рельєфу. Складається з пісковиків.