Замовлення трансферу на ГК "Буковель" ОНЛАЙН
+38 (068) 745-17-49
+38 (095) 088-73-42
+38 (063) 839-14-06
info@faynotur.com.ua

Довбушанка

Місцезнаходження: гірська вершина в Українських Карпатах, у масиві Ґорґани. Розташована у південно-західній частині Надвірнянського району Івано-Франківської області, на однойменному хребті Довбушанка..

Місцезнаходження: Чорногірський хребет на межі Івано-Франківської і Закарпатської областей.

Опис об`єкту: найвища точка України 2061 м.

Можливість виходу: З 15 травня по 15 листопада.

Складність маршруту: середня.

Тривалість походу: з 10.15 до 18.00 чи до 19.00 години.

Вартість:200 грн з особи.

 

Детальніше

Close

Форма бронювання

Ціна зі знижкою - По домовленості

Особисті дані:

Поля з зірочкою обов'язкові для заповнення

Довбушанка (Добошанка, Довбошанка) – гірська вершина Довбушанського хребта, що складається з двох частин: перша – це масив гори Довбушанки, що включає власне гору Довбушанку (1754 м), гору Ведмежик і гору Пікун, а на сході, через перевал, з’єднується з горою Товста, друга частина хребта – це масив гори Полянські. Весь хребет Довбушанка-Полянські знаходиться в межах природного заповідника «Горгани». Багато хто стверджує, що подорожувати Горганами влітку навіть цікавіше і складніше, ніж Чорногорою. Якщо пощастить з погодою, то перехід високим хребтом українських Карпат видасться райдужним і легким.

Гора Довбушанка знаходиться в Івано-Франківській області. Висота гори – 1754 м. Південні схили гори пологі, в той же час північні – круті. Довбушанка представлена пісковиками, є кам’яні розсипи. На схилі розташовано притулок з однойменною назвою “Довбушанка”. Схили вкриті ялиновими лісами. На вершині – криволісся з сосни гірської, різнотрав’я і лишайників.

Гора Довбушанка популярна серед туристів. Про гору написано чимало легенд і переказів. Кажуть, що так назвали її на честь легендарного опришка – Олекси Довбуша. На горі є пагорб і в одному місці – плита величезна, ніби двері. Начебто довгий час стояв там будинок з величезних букових колод. Потім його спалили, щоб не було пам’яті про Довбуша, бо він у тій хаті не одну зиму перезимував.

Взимку г.Довбушанка є однією з найскладніших вершин в Карпатах для підкорення альпіністами, а влітку це досить легка та захоплююча мандрівка.

 За легендою саме під цією горою Олекса Довбуш заховав всі свої скарби…

 Довбуша́нський хребе́т складається з двох частин: перша – це масив г. Довбушанки, який включає власне г. Довбушанку (1754 м), г. Ведмежик та г. Пікун, а на сході, через перевал, з’єднується з г. Товста; друга частина – це масив гори Полєнські, що об’єднує вершини г. Полєнські (1674 м), г. Козі та г. Кози-Гори. Увесь хребет Довбушанка-Поленські знаходиться в межах Природного Заповідника «Ґорґани» і охоплює площу 5 тис. га. Тут беруть свій початок такі ріки як Зубрівка, Федоцил, Ситний, Черник, що є лівими притоками р. Зелениця у водозборі р. Бистриця Надвірнянська.

 Особливістю живої природи хребта Довбушанка-Поленські є природне місцезростання сосни кедрової європейської , яка є реліктом третинного періоду. Окрім того в межах заповідної території збереглися смерекові праліси віком 150-200 років.